I letos poslední červencovou sobotu, se v areálu Armyparku v Ořechově, rozezněli zvuky připomínající boje II světové války. Takřka dvě stovky nadšenců v historických uniformách předvedli dvě ukázky bojů z roku 1941 a roku 1944. Na osudech vojáka Rudé armády, Tomase Kulidakise z Rigy a příslušníka Wermachtu Wernera Liszky z Hlučínska, se zobrazili složitosti doby i krutost válečné vřavy. Vše bylo proloženo leteckou Airshow, kdy se nad areálem proháněla replika legendárního letadla Jak3 pilotované Ladislavem Abelem .  I přes nepřízeň počasí byla účast kolem 400 platících diváků. 


Tímto prohlašují, že nejsem členem žádné organizace, politické strany, sdružení nebo hnutí přímo potlačující či omezující základní práva jednotlivců nebo skupin, či jiné organizace,
politické strany, sdružení nebo hnutí takovouto činnost podporující. Zároveň ani takovou organizaci, politickou stranu, sdružení či hnutí nijak nepodporuji!
Veškeré fotografie nebo videa slouží pouze k ilustračním, divadelním či filmovým účelům!
Fotografie chrání autorský zákon. Jako autor důrazně nesouhlasím s jakoukoliv formou jejich editace nebo reuploadu bez mého souhlasu! Označovat, zveřejnit na vlastních webových stránkách s odkazem nebo sdílet povoleno. ( editace v podobě zakrytí symbolů nebo tváří povolena)

You may also like

Back to Top